OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


VYSOKÉ SKŘÍNĚ - NĚKDY NAZÍVANÉ KOMÍNY


vysoká skříň na troubu

Všechny vysoké skříně jsou široké 60 cm - tedy ty běžně používané. Výrobci vám můžou samozřejmě nabídnout i atypickou skříň na zásoby.

vysoká zásobní skříň

Do vysokých skříní se nejčastěji umístují spotřebiče, které mají typizované rozměry a proto i rozměry skříní tyto rozměry respektují.

Výška těchto skříní se pohybuje přibližně od 1300 do 2300 mm, jednotliví výrobci dělají různé výšky a vybavení skříní přispůsobují daným přístrojům nebo požadavkům zákazníků.

Dominantni přístrojem v každé kuchyni je lednička - až na malé vyjímky je v každé kuchyni. Pokud se rozhodnete pořídit si vestavnou ledničku, musíte si koupit opravdu vestavnou ledničku - volně stojící lednička se nedá zabudovat do skříně. Výrobci ledniček spolupracují s výrobci kuchyní a poskytují jim konstrukční rozměry vyráběných ledniček.

chladnička a mraznička

Máte velkou rodinu nebo bydlíte daleko od obchodu s potravinami? Zkuste zvážit zda se vám do kuchyně nevejde chladnička a zvlášť mraznička ve stejné velikosti.

zásobní skříň

 

Nezapomeňte, že oblíbená tzv. americká lednice je volně stojící spotřebič, který nelze zabudovat do skříně. můžete kolem jen vysoké skříně kolem ní postavit.

Dalším výrazným prvkem v kuchyni je vysoká skříň do které můžete umístit pečící troubu a případně i mikrovlnou troubu. Zbylý prostor nad i pod spotřebiči můžete využít na zásoby nebo jako úložný pro nádobí.

Pokud nemáte jiný prostor na spíž můžete do kuchyně zakomponovat i celou skříň na zásoby.myčka v kuchyni

Nezapomeňte, že výškové rozměry skříní jsou variabilní a tak i policová skříň na našem obrázku může být vysoká jako skříň na ledničku a obráceně.

Důležitou skříní ve vaší kuchyni je skříň na zásoby, tedy pokud nemáte hned vedle kuchyně aspoň malou spíž.

zásobní skříň

zásobní skříň

Asi nejoblíbenější je vysoká úzká skříň široká jen 30 nebo 40 cm a v ní jsou dřevěné police s kovovou obrubou přidělané na výsuvném mechanicmu k dvířkům. Tahle skříň nezabere mnoho místa a potraviny v ni jsou pohodlně přístupné

Další oblíbenou variantou je skříň s klasickými dvířky, která má v horní polovině pohodlně dostupné police a ve spodní části - tam co by jste si museli sednout do dřepu aby jste něco vyndali - jsou výsuvné zásuvky.


Velkou novinkou mezi vysokými skříněmi je umístění myčky do výšky na funkční zásuvku.


Je nesmírně podlné ukládat nebo naopak vyndavat talíře z myčky když je koš s nimi ve stejné výšce jako kdyby

 ležel na židli (záleží na výšce zvolené zásuvky).

Navíc pokud bojujete s místem můžete nad ni umístit pečící troubu nebo mikrovlnku. Umístění trouby do téhle výšky je trochu diskutabilní, ale v případě opravdu malého místa v kuchyni je možné. 

.

.

Nad vyvýšenou myčku už nemusíte dávat žádnou skříňku nebo - aby doplnila stěnu vysokých skříní - můžete dát normální policovou skříň.

.

.

.

.

Máte otázku k vysokým skříním ? 

NAPIŠTE NÁM