OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


SPODNÍ SKŘÍŇKY


rozměry skříněk

Neexistuje nic co by se dalo nazvat standardním rozměrem kuchyňských skříněk.

Moderní kuchyňské skříňky mají několik velikostí co do šířky, výšky i hloubky.

Spodní skříňky, tedy ty pod pracovní deskou:

Výška skříněk se pohybuje zpravidla mezi 720 a 780 mm. Jsou ale i skříňky vysoké 650 mm pro kuchařky menšího vzrůstu a skříňky vysoké 900 mm pro ty vysoké.

K výšce skříňky nezapomeňte ještě připočítat výšku nožiček na kterých skříňky stojí a jsou v přední části zakryté soklem. Jejich výška se pohybuje mezi 50 a 200 mm.

Výšku pracovní plochy ovlivňuje i tloušťka pracovní desky, která se pohybuje od 1,6 cm po 4 cm.

rozměry skříněk

Celkově se tedy výška pracovní plochy může pohybovat od 720 mm až po 1140 mm.

Jak tedy určit výšku která by vyhovovala právě vám?

Je to jednoduché, postavte se rovně, ohněte ruku v lokti a 15 cm pod ohnutým loktem by měla být pracovní plocha.

Ještě rozmanitější než výška je šířka skříněk, pohybuje se od 150 mm až po 1200 mm. většina skříněk se vyrábí v tomto rozpětí po 100 nebo 50 mm.


Víte co je Le Mans?

rohová skříňka


Zvláštní kapitolou jsou pak rohové skříňky:

Pokud chcete rohovou skříňku, která bude z části schovaná za rohem musíte na její šířku počítat 650 mm..

Rohová skříňka, která zasahuje do obou rohů je na každou stranu široká 80 nebo 90 cm.

.

.

Ve většině kuchyní potřebujete skříňku na vestavnou pečící troubu, poslední dobou se trouby kvůli pohodlnějšímu přistupu umisťují do vysokých skříní, ale to není vždy možné a proto existují spodní skříňky se šuplíkem ve spodní části právě pro pečící troubu.

.

.

Pozornost věnujte skříňkám do které bude zabudován dřez. Výrobci a prodejci dřezů uvádějí jaká nejmenší skříňka je pro dřez vhodná, např. pokud u dřezu najdete údaj "skříňka 50 cm" můžete pro dřez použít všechny skříňky široké 50 a více cm. 

skříňka na troubu

.

.

Tyto skříňky mají trochu odlišnou konstrukci, hlavně nemají záda protože jsou zde umístěné kohouty pro teplou a studenou vodu a odpad. Pokud máte vedle dřezu myčku, je zde odpad a přívod vody i pro ni.

.

.

A na konec ještě myčka:


Už jste videli myčku ve výšce?


myčka

.

.

Vestavná myčka nemá skříňku, je to spotřebič, který je vestavěný mezi dvě sousední skříňky a na její dveře se přidělá dvířko v dekoru kuchyně.

Existují dva typy myčky, jedna má ovládací panel a zároveň i madlo na přední viditelné části a druhý typ má ovládací prvkky na horní hraně dvířka. Oba dva typy myček se vyrábí v šíčce 45 a 60 cm.

.

.

.

Máte otázku ke spodním skříňkám? 

NAPIŠTE NÁM