OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


PRACOVNÍ DESKY


Výběr pracovních desek ke kuchyním je opravdu bohatý. Navštivte některé kuchyňské studio a nechejte si vzorky kuchyňských desek předvést a doslova si ošahejte jak jsou vám desky příjemné a chtěli byste je mít doma.

HPL Kámen Technický kámen Umělý kámen Keramika
Pracovní deska  HPL Pracovní deska z kamene Pracovní deska z technického kamene Pracovní deska z umělého kamene Pracovní deska z keramiky
Kompakt Masiv Beton Sklo  
Pracovní deska kompaktní Pracovní deska z masivu Pracovní deska z betonu Pracovní deska ze skla  

HPL - vysokotlaký laminát (High Pressure Laminates)

Pracovní deskaNejběžnější a také cenově nejdostupnější pracovní deska. Vyrábí se z dřevotřískové desky potažené HPL laminátem, který se vyrábí lisováním několika vrstev jádrového a dekoračního papíru naimpregnovaného pryskyřicí.

Má vynikající vlastnosti jako jsou tvrdost a odolnost vůči poškrábánípovrchovému opotřebovánínárazu, chemickým činidlům a ohni.

Největší výhodou této desky je její designové řešení, můžete si vybrat z opravdu široké nabídky velmi rozmanitých dekorů dřeva, kovu, kamene, keramiky nebo třeba betonu.

Vyrábí se do délky 5 metrů v šířce až do 90 cm a pokud potřebujete pracovní desku širokou 118 cm, můžete využít délku desky do 4 metrů. Tloušťka se pohybuje od 12 do 38 mm.

U těchto pracovních desek si můžete zvolit styl přední hrany:

Pracovní desky

1) Postforming - HPL laminátem je bez přerušení potažená i přední mírně zakulacená hrana pracovní desky

Pracovní desky

2) ABS hrana - Na hranu pracovní desky je nalisována ABS hrana v dekoru pracovní desky nebo nabo naopak v kontrastním provedení.

.

Další velkou výhodou těchto pracovních desek je jejich doladění s dekorem dvířek, polic nebo obkladů v kuchyni.

Pracovní desky Pracovní desky
Pracovní desky Pracovní desky
Pracovní desky Pracovní desky

Kamenná pracovní deska

Pracovní deskaKamenná pracovní deska povýší vaši kuchyň a učiní z ní opravdu luxusní záležitost.

Kamenické firmy dováží obrovské kamenné desky z celého světa - z Brazílie, Indie, Číny. Jejich doprava a opracování je poněkud náročnější a proto i cena je vyšší.

Do kamenné pracovní desky můžete umístit dřez i varnou desku tzv.do roviny a tak nijak nenarušují krásu leštěného kamene.  Obvykle se dodávají v tloušťce 2 nebo 3 cm a velikost desky se pohybuje 1,4 x 2,8 m.

Přírodní kámen je porézní a proto jej musíte pravidelně ošetřit politurou aby se do něj nevsáklo např. červené víno.

Kamenná pracovní deska Kamenná pracovní deska
Kamenná pracovní deska Kamenná pracovní deska

Technický kámen

Pracovní deskaNejspíš znáte technický kámen pod obchodním názvem Technistone.

Vyrábí se z křemičitých písků a příměsí smícháním s umělou pryskyřicí a pomocí vibračního lisu se slisuje do kompaktní desky, která se pak ještě ve vákuu vytrdí při 100 st C. Následně se deska leští a řeže na potřebnou velikost.

Technický kámen je tvrdší a odolnější než surový kámen, musí se ale také ošetřovat politurou. Maximální velikost desky je 300 x 140 cm a tloušťka 1 až 2 cm.

Do technického kamene můžete instalovat dřez a varnou desku tzv. do roviny.

Pracovní deska Pracovní deska
Pracovní deska Pracovní deska

Umělý kámen

Pracovní desky

Je to moderní kompaktní neporézní materiál.  Je zhotovený z písku nebo nadrcené směsi kameniva (křemen a žula) spojené pojivem (pryskyřice, cement) smíchané s dalšími vhodnými přísadami (např. pigmenty, skleněné nebo zrcadlové granuláty). Vyrábí se v deskách cca 360 x 70 cm, tl. 12 mm.

Je odolný vůči vyšším teplotám, snese teplo do 100 stupňů Celsia. Přesto však není vhodné odkládat na něj horké předměty (např. nádobí odstavené ze sporáku či trouby). 

Desky umělého kamene se můžou spojovat téměř bez viditelných spojů či spár. Také kuchyňský dřez lze zapustit s minimálně viditelnými spoji. Další nepřehlednutelnou vlastností je možnost tvarování umělého kamene a jeho barevnost.

Pracovní desky Pracovní desky
Pracovní desky Pracovní desky

Keramika

Pracovní deskyJedná se o velkoplošnou porcelánovou keramiku, nejtvrdší materiál pro pracovní desky - jen na tomhle materiálu můžete s klidem řezat a krájet. Na druhou stranu se vám při řezání stupí nůž. 

Její povrch je odolný vůči poškrábání, otěru, silnému zatížení a tlaku. Vyznačuje se téměř nulovou nasákavostí, antibakteriálnosti a vysokou odolností vůči chemikáliím. Materiál je nehořlavý a odolný vůči vysokým teplotám.

Pracovní desky Pracovní desky
Pracovní desky Pracovní desky

Máte otázku? Neváhejte a zeptejte se. 

Tel.: 735 172 700, email: moje@nova-kuchyn.cz

NAPIŠTE NÁM