OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


MODERNÍ DIGESTOŘE


Možná jste již narazili na digestoře které stojí víc jak čtvrt miliónu a ptali jste se proč. Vězte že záleží na mnoha faktorech, vedle kvality materiálu a zpracování tak hlavně na kvalitě motoru - na tom kolik přefiltruje nebo vymění vzduchu v místnosti a jeho hlučnosti.


Pokud máte kuchyň velkou 5 x 5 m a výšku stropu 2,5 m je obsah vzduchu v této kuchyni 62,5 m3.

Digestoř s výkonem 875 m3/h vymění všechen vzduch v místnosti 14 x za hodinu.


A teď jsme u kvality zpracování, při takovém výkonu se tenký nerezový plech rozklepe a vy máte pocit, že vám v kuchyni startuje vrtulník.

Samozřejmě záleží na tom jak moc a jak často vaříte, pokud jste celý den v práci a večer si ohřejete donesenou večeři, nepotřebujete digestoř žádnou. Pokud ale máte velkou rodinu nebo si zvete přátele a vaříte pro ně několikachodové menu měli byste nákup kvalitní digestoře zvážit.

V dnešní době se propojuje obývací místnost s kuchyní a pokud rádi vaříte např. mořské plody budete je za chvíli cítit ze sedací soupravy, ze záclon a dalšího textilu v místnosti.


Digestoř integrovaná do varné desky

Velkou novinkou v kuchyni je digestoř integrovaná přímo do varné desky.

Pokud plánujete vaření umístit do ostrůvku je to ideální řešení, protože vám ve výhledu nebrání žádná obří digestoř vysící ze stropu.

Existuje několik typů a designových řešení.

varná deska s digestoří varná deska s digestoří varná deska s digestoří

Chcete vědět jak to funguje?

Na obrázku vlevo vidíte jak vypadá normální skříňka se dvěma kontejnery (hluboké zásuvky). Na obrázku vpravo je vidět stejná skříňka, ale s upravenými kontejnery tak, aby se do ni vešlo potrubí odvádějící vzduch, který digestoř nasaje.

Potrubí odvede vzduch do prostoru pod skříňkou a můžete se rozhodnout zda chcete přefiltrovaný vzduch vrátit přes mřížku v soklu do mistnosti nebo jej odvézt potrubím v soklu mimo místnost.

Jestliže se rozhodnete pro druhou možnost můsíte ostrůvek naplánovat jednou stranou vedle boční zdi nebo na odvod v podlaze myslet už při zadávání projektové dokumentace při stavbě domu.

Běžná skříňka se zásuvkama  Skříň se zkrácenýma zásuvkama pro odtah digestoře Zásuvná digestoř vestavěná do pracovní desky za varnou deskou

varná deska s digestoří varná deska s digestoří varná deska s digestoří varná deska s digestoří

Výrobci digestoří věnují spoustu času zkoumání a vývoji správného fungování digestoří.

Je to úplná věda vymyslet jak to udělat aby všechna pára, zápach a v neposlední řadě i mastnota odešla mimo místnost.

Věřte že myslí i na zákazníky, kteří si plánují pořídit pasivní dům nebo mají ve stejné místnosti i krb a digestoř jim odvádí tah z komínu.

.

.

Potřebujete umístit varnou desku před okno a bojíte se, že budete okno stále čistit?

.

Máme řešení i pro vás    >>>>>>

.

.

.

Další krásnou variantou ostrůvkové digestoře je ta s výtahem.

Nejen že si můžete digestoř barevně doladit s designem kuchyně, ale pokud vám překáží ve výhledu můžete ji vysunout výš nebo zcela schovat do podhledu. Do této digestoře se vkládá filtr s 4,5 kilogrami aktivního uhlí.

Digestoř s výtahemDigestoř s výtahemDigestoř s výtahem

Chtěli by jste takovou digestoř vidět na vlastní oči? 

Máte otázku? Neváhejte a zeptejte se. 

Tel.: 735 172 700, email: moje@nova-kuchyn.cz

NAPIŠTE NÁM