OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


GARSONKA = LOŽNICE + OBÝVÁK + KUCHYNĚ DOHROMADY

kuchyň v garsonce


.

Asi největším oříškem na naplánování kuchyně je garsonka. Pokud nechcete kuchyň ošidit a udělat ji co nejmenší, případně uzavřenou v jedné skříni můžete zkusit vymyslet kuchyň tak, aby byla i v garsonce pohodlná na vaření a při tom aspoň trošku designová.

V takové obývací kuchyni vám nejspíš nezbyde místo na plnohodnotnou postel a budete si muset pořídit pohodlný rozkládací gauč.

Odměnou vám bude krásná, zajímavě zařízení místnost, kterou budou všichni obdivovat.

.

VARIANTA Č. 1

Kuchyň jako ostrůvek skoro uprostřed místnosti

Vysoké skříně skříně s ledničkou jsme schovali za zděný sloup a mezi nimi a ostrůvkem zůstal průchod široký 90 cm. Není to moc, ale v garsonce to jinak nejde. Ostrůvek je široký 90 cm a tak na rozkládací sedačku zbylo 240 cm.

Na protější straně se našlo místo na jídelní stůl a několik skříněk s televizí.

kuchyň v garsonce kuchyň v garsonce kuchyň v garsonce

VARIANTA Č. 2

Kuchyň v levé části místnosti.

V této variantě jsme umístili kuchyň po celé délce mistnosti a aby nebyla příliš těžkopádná zvolili jsme zavěšené spodní skříňky. Kuchyňská linka pokračuje i pod oknem, kde se sníží a lze ji využít jako lavici na sezení u stolu. Do zbylého prostoru vpravo od dveří jsme umístili rozkládací gauč.

kuchyň v garsonce kuchyň v garsonce

VARIANTA Č. 3 a 4

Kuchyňská linka s jídelním stolem

Ve 3 variantě je lavice na sezení součástí kuchyně a před ni je umístěn stůl, v této variantě je nevýhodou malá pracovní plocha v kuchyni - v případě potřeby může kuchařka použít jako pracovní plochu - stůl.

4 varinta je obdobná té třetí, jen v kuchyňské lince je vytvořena nika do které je zasunutý jídelní stůl, ten se v případě potřeby - třeba když přijde víc hostů - může vytáhnout.

V obou případech jsou uprostřed místnosti další skříňky, které tvoří předěl kuchyňské a obývací části. Jsou to úložné prostory navíc a na záda skříněk je možné umístit třeba televizi.

kuchyň v garsonce kuchyň v garsonce

Co myslíte? Vyhověli jsme požadavkům zákazníka? Jak byste dané zadání řešili vy?

NAPIŠTE NÁM