OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


DYNAMIKA BAREV


Jedna z prvních otázek na kterou si musíte při plánování kuchyně odpovědět je její barevnost.

Uvědomte si, že v ní budete trávit podstatnou část dne, ve většině domácnostech je kuchyň středem všeho rodinného dění. Pro kuchyň ve které budete žít proto vyberte barvy, které máte rádi a navozují ve vás pocit klidu. V kuchyni doslova platí, že zde cítíte teplo domova.

Je rozdíl mezi kuchyní, která je samostatná a slouží jen k přípravě pokrmů a kuchyní jenž je součástí obývacího pokoje. V takové kuchyni by měli barvy a dekory navazovat na provedení nábytku v obýváku nebo obráceně.

velký pokoj s kuchyní

Podívejte se jak se mění nálada obrázku podle toho jak se mění barevné provedení nábytku a podlahy.

Od klasické černobílé přes několik odstínů šedi nebo elegantní kombinace dřeva a temně černé a hravé červeno-šedé až po několik variant krémových odstínů v kombinaci se dřevem

Každá varianta je krásná, záleží na vás v čem se budete cítit příjemně, když se po dlouhém dnu vrátíte domů a chcete si odpočinout.


Zvažte jestli bude vaše kuchyň jen soukromou oázou klidu a pohody, nebo si do ní budete zvát hosty a chcete aby vás vaše kuchyň reprezentovala.

Reprezentační kuchyň by měla být trošku okázalejší. Měla by hýřit zajímavými nápady a využívat a kombinovat moderní dekory.

.

Podívejte se jak velký rozdíl u stejné barevné kombinace kuchyně vytváří dekor podlahy. K výraznému dekoru dřevěné podlahy můžete kombinovat např. dekor betonu nebo kovu K jemnému nevýraznému dekoru dřevěné podlahy můžete zvolit i výrazný  dekor kuchyně.
modrobílá kuchyň modrobílá kuchyň hnědobílá kuchyň šedobílá kuchyň černá kuchyň v kombinaci se dřevem

Při rozhodování zda světlou nebo tmavou kuchyň hraje vedle vlastního vkusu i místnost ve kterém kuchyň bude. Nejvíc záleží na velikosti oken a jejich umístění – pokud je okno až na konci připojeného obývacího pokoje je vhodnější světlejší kuchyň. Stejně tak i když je kuchyň například umístěna ve sníženém přízemí činžovního domu navíc ještě s orientací do vnitrobloku.

Světlejší odstíny také stejně jako u oděvů navozují pocit většího objemu, tmavá kuchyň ve stejné velkosti jako světlá bude působit subtilnějším dojmem.

malá garsonka

Čím menší prostor zařizuje tím pečlivěji zvažujte jak jej zařídíte.

Jak využijete každý kout a a kolik místa můžete věnovat úložnému prostoru.

Na druhou stranu dejte pozor, aby velké množství nábytku nepůsobilo příliš těžkopádně.

Na obrázcích se podívejte na hru světla a odstínů dřevěných dekorů.

Každý malý detail je důležitý pro vaše pohodové a klidné  zázemí.

I malá garsonka může být elegantní a reprezentativní.

malá garsonka
malá garsonka malá garsonka
malá garsonka malá garsonka

Chcete poradit od profesionálních designerů, kteří spolupracují s naším magazínem?

Máte otázku? Neváhejte a zeptejte se. 

Tel.: 735 172 700, email: moje@nova-kuchyn.cz

NAPIŠTE NÁM