OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


DVÍŘKA


Tím, co dělá kuchyň kuchyní jsou bezesporu dvířka. 

kuchyňské skříňky

kuchyňské skříňky

Udávají styl celé kuchyni proto pečlivě zvažte jaká si vyberete.

Dvířka kuchyňských skříněk se většinou vyrábějí z LTD (lidově lamino) nebo z desek MDF. Lamino je dřevotříska a jak z názvu vyplývá vyrábí se z třísek a na ni je oboustranně nalisovaný papír impregnovaný melaminovou pryskyřicí. MDF desky jsou naproti tomu vyrobené z dřevovlákna, jsou tudíš hutnější a může se do nich frézovat reliéf nebo oblý kraj dvířek, většinou se pak lakují nebo se potahují fólii.

Dvířka z lakovaných MDF desek patří k těm nejkrásnějším ať už si vyberete matná nebo lesklá. Jsou trochu dražší, ale pokud chcete kuchyň pro sebe a budete v ní minimálně 10 až 15 let žít zvažte takovou investici. Také pokud zvažujete kuchyň v rustiláním stylu jsou lakovaná dvířka s vyfrézovaným rámečkem "tím pravým ořechovým".

kuchyňské skříňky kuchyňské skříňkykuchyňské skříňky

Neméně krásná dvířka jsou z masivního dřeva, dají se mořit do různých ostínů a tvarovat do nová kuchyňněkolika tradičních i moderních stylů. Pro rustikální kuchyň třeba ve stylu Provence jsou tím nejlepším co si můžete pořídit. Jejich malou nevýdou je vyšší váha.

nová kuchyňnová kuchyň

Pokud jste milovníkem dřeva a chcete ho mít v kuchyni zkuste se poohlédnou po dýhovaných dvířkách.nová kuchyň Dýha je tenká vrstva dřeva, která se získává ořezáním kmene stromu. Nedá se tvarovat, ale krásné dekory některých dřevin tuto nevýhodu bohatě vynahradí. Hodí se nejen do celodřevěných kuchyní, ale dvířka z dýhy s výrazným dekorem jsou krásným doplňkem jinak jednobarevných kuchyní.

nová kuchyňnová kuchyň

Největší výběr dekorů najdete u  dvířek z lamina ohraněné kolem dokola tzv ABS hranou v barvě dvířek. kuchyňské skříňkyNa výběr máte opravdu širokou nabídku jak jednobarevných dvířek tak i nejrůznější dřevodekory.

Další variantou dvířek jsou dvířka z MDF desek potažené PET folií. Tato dvířka se vyrábí také ve velmi široké nabídce jak vyfrézovaných reliéfů tak i barevných odstínů a dřevodekorů.

nová kuchyň

Když už se rozhodnete pro ten nejkrásnější dekor nebo barvu dvířek, musíte se ještě rozhodnout jestli chcete některá dvířka prosklená a jakým způsobem.

Můžete si vybrat mezi prosklenými dvířky, kde je sklo lemované dřevěným rámem ve stejném provedení jako ostatní dvířka nebo můžete využít dvířek v hliníkovém rámu.

kuchyňské skříňky

Samozřejmě si u většiny prosklených dvířek můžete vydrat i druh skla. Od úplně čirého, přes matné až po dekorační.

kuchyňské skříňky