OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


AMERICKÁ LEDNICEAmerická lednice v kuchyni


Umístit tzv. americkou lednici do kuchyně je vždycky komplikované.

Je velká.

A její dveře musíte otevřít na víc než 90 stupňů abyste mohli vysunout její šuplíky. Proto ji nemůžete umístit někam do rohu. 

Je navíc i hlubší než běžné kuchyňské skříňky - většinou o 15 cm.

Až na vyjímky se vyrábí v různých odstínech nerezové barvy.

.

Americká lednice v kuchyni

.

.

Z těchto důvodů bude vždy největší dominantou v každé kuchyni a ostatní skříňky se jí musí přizpůsobit.

Je téměř nemožné ji začlenit do něžné rustikální kuchyně. Pokud toužíte po kuchyni ve stylu provence raději americkou lednici oželte nebo pro ni najděte jiné místo než kuchyň.

Americká lednice je volně stojící spotřebič a proto musíte dbát na to aby měla dostatečný prostor i pro odvětrání.

Na obrázcích vidíte celkem zdařilé začlenění americké lednice do řady vysokých kuchyňských skříní. Nad lednicí je nízká mělká skříňka, která nedosahuje až na zeď a tak umožňuje lednici "dýchat". Je přišroubovaná ke dvěma sousedním skříním.

.

.

.

americká lednice.

.

.

.

Americké lednice jsou obvykle vysoké okolo 180 cm, pokud ji chcete začlenit mezi ostatní skříňky musíte naplánovat takové , které jsou dostatečně vysoké a zároveň naplánovat nad ní nástavcovou skříňku.

Nástavcová skříňa by měla mít dolní okraj aspoň 2 cm nad lednicí  a její horní hrana bude lícovat se sousedními skříněmi -  jak vidíte na obrázku.

Při počítání velikosti sousední skříně nezapomeňte na sokl.

americká lednice

.

.

.

.

.

.

Většina amerických lednic je hluboká 72 až 75 cm, vedle ní stojící skříně jsou hluboké jen 60 cm.

Pokud byste mohli odtáhnout sousední skříně od zdi tak, aby byla lednice mezi mimi "utopená" musíte si  dobře proměřit a vyzkoušet jak se otvírají dveře vaší lednice, aby se vám nestalo, že potom nepůjde otevřít.

Nástavná skříňka nad lednicí by neměla být hluboká jako sousední skříně, ale mělčí a přišroubovaná do sousedních skříní, aby lednice mohla "dýchat".

..

.

.

.

Americká lednice se stává velmi oblíbenou a proto se jí budeme věnovat trochu podrobněji.

  • Velký úložný prostor - zajděte si do obchodu elektra a prohlédněte si úložně prostory amerických lednic - vlastní prohlídka a tzv. "ošmatání" vám nejlépe vysvětlí jak můžete americkou lednici využít.
  • NoFrost - je technologie samoodmrazování která díky neustálé cirkulaci vzduchu rovnoměrně rozprostírá chlad a tudíž nedochází ke vzniku námrazy.
  • S výrobníkem ledu - nejčastější důvod pro pořizování americké lednice - ať už zvolíte výrobník ledových kostek nebo tříště nebo obojí, počítejte s tím, že taková lednice běží stále - má tudíž vyšší spotřebu energie a je hlučnější. Počítejte s tím, že je i větší, Velký prostor zabírá zásobník na vodu, který musíte sami doplňovat.
  • S připojením na vodu - nemusíte doplňovat vodu ručně, musíte ale vyměňovat (asi jednou za půl roku) vodní filtr. I tato lednice běží stále a má vyšší spotřebu energii a je hlučnější.
  • Dvoudveřová - tato lednice má mrazící a chladící prostor vedle sebe ve dvou svislých částech od země až nahoru
  • Čtyřdveřová - má chladící prostor v celé horní části, který se dá otevřít jako skříň a pohodlně do ní uložit i širší boxy (nebo plech s koláčem). Ve spodní části je mraznička většinou se šesti boxy.
  • Se šuplíkem - horní část má stejně jako čtyřdveřová otvíranou jako skříň, ale mrazák ve spodní části se dělí na jednu nebo dvě zásuvky otvírané z venku a několik vnitřních zásuvek.

americká lednice

Máte zkušenost s americkou lednicí?

NAPIŠTE NÁM